Chat

BSE percek
BSE percek : BSE percek 16. szám

BSE percek 16. szám

A mai számban beszámolunk a Püspökladányi mérkőzésről, interjút olvashatnak Udvari Tamással és készítettük egy körképet is az eddigi tavaszi fordulókról.

BSE percek 16. szám– 2010. március 22.

Mérkőzés:

Püspökladány-BSE: 0-0

BSE: Geregai – Varga, Udvari, Gaál, Zolnyánszki – Duba, Fekete – Balga (helyett Benécs a 78. percben), Aranyos (helyett Széles a 67. percben) – Mohácsi (helyett Nagy a 72. percben) – Langó

Sárga lap: Langó 24. perc, Varga 33. perc, Nagy 83. perc, Benécs 84. perc

Jók: Geregai, Zolnyánszki, Gaál, Fekete

1. félidő:

5. perc: Geregai röviden szabadított fel egy indítás után, ezért a hazaiak támadója 16 méterről leadott lövését kellett megfognia.

8. perc: Szabadrúgáshoz jutottunk a vendég kaputól 17 méterre, kísértetiesen hasonló helyzetből, mint Egerben. Mohácsi lőtte el, s labdája fél méterrel fölé szállt.

15. perc: Forintos labdát kapott az egyik püspökladányi csatár, de bal oldali beadására senki sem érkezett középen.

19. perc: Czibi indult meg, és lőtte el keresztbe a kapunk előtt a játékszert.

23. perc: Langó vezette a védőjére a labdát, majd gyanús helyzetben elesett mellette, a játékvezető viszont büntető helyett sárgát adott csatárunknak műesésért.

25. perc: Újra Langó cselezte ki védőjét és jobbról 17 méterről lőtt, a kapus nagyot repülve ütötte szögletre a labdát.

45. perc: Egy hazai szöglet után lőtt 5 méterről nagyon fölé az egyik ladányi játékos.

A félidő köztes időszakait a Püspökladány uralta, de ez a fölény elég meddő volt. Az ellenfél próbálkozott többet, ám a nagyobb helyzeteink nekünk voltak. Az utolsó passzok többnyire nem sikerültek, vagy a lövések szálltak el méterekkel a kapu fölött.

Szünet:

Egyik csapat sem cserélt.

2. félidő:

50. perc: Előbb egy hazai játékos fejelt mellé közvetlen közelről, majd Fekete remek passzát a kapus még éppen elérte Langó előtt.

64. perc: Hatalmas hazai helyzet! Geregai védte a 10 méterről, középről leadott lövést, a kipattanó pedig az egyik védőnkről mellépattant.

66. perc: Ezt is megköszönhetjük! Hatalmas kavarodásban Duba még el tudta rúgni az utolsó pillanatban a labdát Czibi elől, de a baloldalon felfutó hátvéd így is elengedett egy bombát, Geregai ismét bravúrral védett.

67. perc: A kissé bátortalan Aranyos helyett Széles Gábor a pályán.

72. perc: Mohácsi is lejön, elfáradt, a helyén Nagy Ákos a folytatásban.

76. perc: Langó szerzett labdát, majd lőtt jobbról az oldalhálóba.

78. perc: Balga le, Benécs be.

86. perc: A hazaiak 20 méterről végezhettek el szabadrúgást, a labda szerencsére 1 méterrel fölé ment.

90. perc: A játékvezető hosszabbítás nélkül fújja le a mérkőzést, melynek képe alapján elégedettek lehetünk a döntetlennel. A 2. játékrészben is enyhe fölényben voltak a ladányiak, már komoly helyzeteik is voltak, de mi sem vallottunk szégyent. A pálya talaja elég alkalmatlannak bizonyult a rövid passzos játék kialakítására, így mindkét csapat ívelgetős focit játszott. Az Ultras Ladánynak köszönhetően a „stadion” zengett Álé-któl és az Óó-któl, ami jó kis alaphangulatot teremtett.

(A mérkőzés képeit a Képtár menüpontban találják.)

Interjú:

Udvari Tamás, csapatunk védője:

Szerinted mi az oka a csapat visszafogottabb rajtjának?

- Egy mérkőzésből még nem lehet nagy dolgokat leszűrni. Tény, hogy idegesen, sok hibával játszottunk.

Nagy Tibor szerint elveszítettük a stabilitást a védelemben, szerinted is?

- Egy csapatnál nem csak a közvetlen védelem feladata a védekezés, akkor védekezünk jól, ha mind a 11 játékos megfelelően ellátja a feladatát, amikor az ellenfélnél van a labda.

Szerinted hogyan sikerültek a téli igazolások?

- Röviden sok játékos távozott, kevés érkezett helyette és sajnos nem célirányosan igazoltunk.

Mire lehet képes ez a keret tavasszal?

- 3.-8. hely között végezhetünk, ha a csapatot elkerülik a sérülések és nem lesz eltiltottunk.

Célkeresztben:

NB3 Mátra csoport tavaszi körkép:

Tavasszal eddig 3 fordulót játszottak a csapatok, már aki, hiszen az első két fordulóban a nagy havazások miatt rengeteg mérkőzés elmaradt. Köztük a BSE 14. fordulóbeli Putnoki vendégjátéka is meghiúsult ez okból. Ezen a játéknapon egyébként három másik (Maglód – Dunakeszi, Ózdi FC – Hevesi LSC, Gyöngyös AK – Balmazújvárosi FC) találkozó is elmaradt. A maradékpárharcok hazai dominanciát mutattak, az Eger simán legyőzte a Turát, a RAFC ikszelt a Püspökladánnyal, a Fradi pedig nagy küzdelemben kerekedett felül a Jászberényen.

A 15. forduló is hasonlóképpen alakult, igaz itt már csak 3 meccs maradt el. Ismét győzött a „kis” Fradi és az Eger, előbbi Dunakesziben 4-2-re, utóbbi pedig Balmazújvárosban 2-1-re (nem kis bírói segítséggel). Bemutatkozott a Heves és a Gyöngyös egy egymás elleni 1-1-el, mi pedig 0-0-t játszottunk a műfüvesen a RAFC ellen.

A tavaszi 3. játéknapon már minden mérkőzés megrendezésre került. A Putnok otthon magabiztosan hozta a kötelezőt a Dunakeszi ellen (3-1), a Jászberény kiütötte idegenben a RAFC-ot (4-0), a Maglód meglepetésre nem tudta legyőzni a Balmazújvárost (1-1), az Eger hatalmas meglepetésre kikapott otthon a Hevestől (1-0), a Fradi 2 újra győzött, ezúttal a Tura volt az áldozat (2-1), a Gyöngyös ismét csak döntetlenre volt képes, most az Ózd ellen, mi pedig újra gólnélküli meccset játszottunk.

Ez alatt a 3 forduló alatt kezd körvonalazódni, hogy a Fradit nehéz lesz utolérni, és az Eger feltámadt őszi álmából, és komoly esélye van a dobogóra. Acélosabb kezdésre számíthattunk viszont a Turától, a többi csapat eredményeiből pedig nem vonhatunk le nagy következtetéseket.

Összeállította: Kovács Zsolt