- Statisztika a tavalyi és az idei szezon első 9 meccséről.

Jó szórakozást!

7. szám 2009. 10. 19.

Szurkolók:

Megszűnt az új szurkolói honlap!

Ugyebár új szurkolói oldala volt a csapatnak. Az honlap lényege, hogy a gyarmati emberek értesülhessenek a nézőket érintő hírekről. Például szurkolói összejövetelek stb. Az új honlapon létrehoztunk többek között olyan menüpontokat, mint az Ötletláda és Panaszkönyv. Ide olvasóink véleményét vártuk volna az adott témával kapcsolatban. A Rendezvények rovatban folyamatosan beszámoltunk volna az összejövetelekről, illetve a mérkőzésen való szurkolás menetéről. Mindezekre azért nem kerülhet sor, mert nagyon sok helyen a régi oldal van feltüntetve, mint a csapat nem hivatalos honlapja. Így a nem gyarmati, de akár gyarmati olvasóink is abban a tévhitben lehetnek, hogy az alacsony színvonalú régi a főoldal. Ezért kellett tehát szüntetni a szurkolói oldalt. Ezentúl a megszokott www.ultrabatbse.mlap.hu a szurkolók honlapja.

Mérkőzés:

A Heves-BSE előtt kérdeztük Nagy Tibort:

„A stabil védekezés mindennek az alapja. Ha a labdaszerzés után bátran elindulunk és a széleken felvállaljuk a futásokat, akkor három ponttal térhetünk haza. Remélem, hogy a múlt heti gyengébb támadójátékunkat elfelejtjük és bátran, ötletgazdagon fogunk játszani. A keretben Nagy Á. felépült, Schuchmann A. viszont kisebb sérüléssel bajlódik.”

Vereség az utolsó pillanatban

Heves LSC RoGeo-Global – Balassagyarmati Városi SE 3 – 2 ( 1 – 1 )

Heves, 250 néző. Vezette: Bathó (Gyertyás, Munkácsi)

Heves: Éles – Laubert, Jakab, Nász – Molnár (Vámosi 60.), Somodi – Nagy P., Kóczián (Besenyei Zs. 70.), Nagy L. (Urbán 80.) – Besenyei F., Szamosi. Edző: Balázs T.

BSE: Földi – Csitári (Smiknya 80.), Gaál, Udvari, Szenográdi – Székesi, Duba – Balga, Mohácsi, Széles (Zolnyánszki 65.), Murányi (Bánáti 46.). Edző: Nagy T.

5.perc: Bal oldali vendég szögletet követően a középen berobbanó Gaál B. térddel a hálóba továbbította a labdát        0 – 1

7.perc: A hazai csapat végezhetett el egy szabadrúgást, a beadás átszállt a védelem fölött és Besenyei F. a hosszú oldalról a kapuba fejelte a labdát                1 – 1

53.perc: Nagyszerű kontratámadás futott végig a pályán. Mohácsi-Bánáti-Széles összjáték után Széles G. 6 méterről védhetetlen nagy gólt lőtt          1 – 2

78.perc: A hazai csapat szinte menetrend szerint érkező jobb szélről beadott sokadik labdáját egyikét Besenyei Zs. senkitől sem zavarva fejelte a tehetetlen Földi kapujába             2 – 2

91.perc: Gyakorlatilag az előző gólt láthatta ismét a közönség csak más szögből. Ezúttal is Nagy P. beadása után szállt be a labda, melyet Besenyei F. közelről fejelte a kapuba       3 – 2

Gyors gólváltást követően jó iramú, fordulatos mérkőzést vívott a két együttes. Bár az első perctől kezdődően a Heves csapata lépett fel támadólag, a BSE a második félidő közepéig jól szervezetten állta a rohamoknak semmiképp nem nevezhető hazai mezőnyfölényt. Sőt a kontratámadásaink, melyek a jól szűrő középpályásoktól indult rendre veszélyt jelentett elsősorban a jó formában futballozó Széles G.  jóvoltából a hazai kapura. Csapatunk 2 – 1 –es vezetésnél két meccslabdát is elhibázott. Az utolsó negyedórában egyre erősödött a hazaiak nyomása, melyet a cserékkel sem tudtunk ellensúlyozni. A hevesiek a hosszabbítás perceiben szerezték meg a győztes találatot.

Véleményem szerint az egyik pontra rászolgált volna a BSE, ha csak egy kicsivel jobban összpontosít mindenki!

Balázs T.: Minden játékosom a maximumot nyújtotta. Kétszer is hátrányba kerültünk, de a végére fizikálisan a vendégek fölé nőttünk. Megérdemelten nyertünk.

Nagy T.: Két-három játékos fegyelmezetlensége miatt veszítettünk!

Célkeresztben:

Célkeresztbe vesszük a múlt és az idei év első 9 fordulóját.

A 2009/2010-es bajnokság első harmada után érdemes, sőt érdekes összehasonlítani az idei bajnoki szezon első 9 mérkőzését a 2008/2009-es szezon első 9 mérkőzésével.
Az idei évben eddig 202 gól született a bajnokikon, tavaly ez a szám 197 volt.

A BSE szereplését figyelembe véve ég és föld a különbség. 2008-ban 9 gólt lőttünk és 19-et kaptunk 9 forduló alatt 2 győzelem és 2 döntetlen mellett volt 5 vereségünk és a 13. helyen álltunk.
Idén 18 gólt lőttünk, de az ellenfeleink is sokkal kevesebbszer juttatták a labdát a kapunkba, összesen 9 alkalommal. 5 győzelem és 1 döntetlen mellett három alkalommal nem sikerült pontot, pontokat szereznünk.

Az őszi szezonból 4 mérkőzés vár még csapatunkra. Nézzük, az elmúlt években milyen eredményeket értünk el azok ellen a csapatok ellen, akikkel még játszani fogunk ősszel bajnoki mérkőzéseket!

Az FTC Zrt.-vel még nem játszottunk.

Ez volt tehát a BSE percek 7. száma. Jövőhéten ismét találkozunk, addig is viszont látásra.

Összeállította: Kovács Zsolt