Chat

BSE percek
BSE percek : BSE percek 5. szám

BSE percek 5. szám

Köszöntöm a BSE percek olvasóit! A mai számban beszámolunk a REAC elleni mérkőzés legemlékezetesebb pillanatairól, illetve mindent megtudhatnak a gárda 6. bajnokijáról. Ugyebár BSE-Dunakeszi meccset rendeztek. Nagyjából ez a mai étlap, de ígérem jó szórakozás lesz elolvasni.

5. szám: 2009. 09. 21.

Nagy meccs volt még el nem kezdődött…

Kétségtelen, hogy az 6 évvel ezelőtti varázs eltűnt. Pedig ez a mérkőzés is ugyanúgy Magyar kupa legjobb 32 között került megrendezésre, mint az a bizonyos BSE-Sopron rangadó. Persze az akkori és a mostani csapat között hatalmas különbség van. Mindössze fél ház, volt kíváncsi a REAC fellépésére.

1. félidő:

2. perc: Szerencsésen Pomper Tibor elé került a labda, aki a tizenhatos előteréből a kapu középre lőtte, Földi pedig ahelyett, hogy védett volna eldobta magát, majd pörölt a védőkkel. 0:1

10. perc: Varga kapott nagyon jó labdát, rávezethette a kapusunkra, és át is emelte fölötte. 0:2

15. perc: Mohácsi adta el hátul megszerzett labdát, Nyerges viszont a bal sarok mellé gurított.

16. perc: A kispesti ikon Dobos Attila ugrott ki az elbambuló védők között, majd előbb Földibe, aztán a kipattanót a hálóba vágta. 0:3

28. perc: Széles kevergetett a baloldalon, majd begyötört labdájára Bánáti csapott le, és helyezett közelről a hálóba. 1:3

40. perc: Bánáti Gergő kapott ismét labdát, méghozzá úgy, hogy teljesen egyedül vezethette a vendég kapura a labdát, mégis a kapusba bombázott.

42. perc: Szépen felépített REAC támadás után mentett kapusunk, majd a szöglet után hibázott, Nyerges meg köszönte szépen és befejelte a léc alá. 1:4

43. Megint sárga-kék támadást láthattak a nézők, a végén Földi ölelte magához a játékszert. Felpörögtek az események.

A szünetben Csitárit váltotta Nagy Ákos.

2. félidő:

56. perc: Bánáti hagyja el a pályát, Gyimesi érkezik a helyére.

66. perc: Nagy-Smiknya csere.

67. perc: Szélső beadást követően mindenki mellett elcsúszott a labda, végül Gasparik pofozta a hálóba. 1:5

70. perc: Életjel. Mohácsi indította Széles Gabit a baloldalon, de „Szél” ellőtte keresztbe.

76. perc: Ez már gombócból is sok. Varga vezette 20 méteren keresztül a labdát, aztán pedig menetrendszerűen jött a vendég gól. 1:6

81. perc: Gyenge védekezés eredménye: Dobos második gólja. 1:7

Kikaptunk tehát. De nem volt véletlen. Más dimenzióban játszott a két csapat. A rossz kezdés rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre. Igazából ez várható is volt, mert a REAC például a stabil NB2-es Békéscsabának is 7-et rúgott.

Ez a BSE-REAC nem volt jó meccs. Nem a pestieken múlt. Néha az volt az érzésem, hogy néhány játékosunk a bajnoki meccsek előtti edzőmeccsnek tekinti a találkozót. Ímmel-ámmal egy REAC ellen nincs sok esély. Még a tisztes helytállásra sem.

Hatodik bajnokink:

BSE: Geregai - Csitári, Udvari, Gaál, Szenográdi - Balga, Duba, Székesi, Széles, Mohácsi-Bánáti

Dunakeszi: Babarczi – Jávor, Arany, Mikesy, Madar- Gyetván, Kőrösi, Kovács, Dizmatsek – Dobray, Vági

Gól: Gaál (30. perc), Balga (60. perc), Széles (88. perc) ill. Arany (63. perc), Dizmatsek (71. perc)

Sárga lap: Széles (88. perc) ill. Kőrösi (43. perc), Dobray (78. perc)

Jók: Geregai, Duba, Balga, Mohácsi, Székesi, Széles, illetve Madar, Arany, Dizmatsek, Jávor

3. perc: Széles ment el a baloldalon, beadása viszont mindenkinek hosszú volt.

21. perc: Megint Széles kapott forintos labdát, viszont nem tudta átemelni a kapust, így annak lábában elakadt a játékszer.

30. perc: Szabadrúgáshoz jutottunk. Mohácsi tekerte be a főlelátó elől, majd Gaál Balázs mindenkit megelőzve fejelt a hálóba. 1-0

38. perc: Egy vendég támadás landolt Geregai kezében, majd az ellentámadásból Széles passzát Bánáti rúgta a kapunak pont azon részére, ahol a kapufa és a keresztléc találkozik.

45. perc: Távoli lövés csapódott nagyon lefelé, de Geregai hatalmas bravúrral a léc föl ütötte a labdát.

A szünetben Gyimesi váltotta Bánátit.

54. perc: Hazai fejest követően a kapu torkából szabadítottak fel a vendégek.

61. perc: Gyönyörű BSE támadás futott végig! A labdakihozatal után Gyimesi kezdett cselezgetni majd tette be középre Mohácsinak, aki egyből passzolt a jobb oldalon felfutó Balgához, ő pedig kegyetlenül bevarrta bal sarokba. 2-0

63. perc: Sajnos itt a válasz! Jobbról jött be egy beadás, védőink elaludtak, viszont egy Dunakeszii játékos közelről gólt tudott elérni. 2-1

65. perc. Széles szép cselek után adott középre, ahol Gyimesi találta el nagyon rosszul a labdát, így oda a helyzet.

69. perc: A 16-osról próbálkoztak lövéssel a vendégek, de Geregai szép vetődéssel védett.

71. perc: Megint az a fránya védelem! Megint eljutott a labda a középen érkezőkhöz, és gól is lett a dologból. Pedig két ember is elrúghatta volna… 2-2

75. perc: A sokat szabálytalankodó Csitári helyére Zolnyánszki érkezik a pályára.

82. perc: Hihetetlen! Megint hozzá tudtak érni egy beadáshoz középen, ezúttal viszont Geregai maga mögé nyúlva hatalmas bravúrral elhárította a veszélyt.

85. perc: Mohácsit cseréli le Nagy Tibor, Benécs a pályán.

88. perc: GÓÓÓL!!!  Hazai kontratámadás befejezéseként a jobbról befelé mozgó Széleshez került a labda, aki 16 méterről, balról a kimozduló kapus mellett a hosszú bal alsó sarokba lőtt. 3:2

Nagy Tibor: A hetvenedik perctől teljesen elfáradtunk, Geregai védései tartották a lelket a csapatban és Széles bal lába.

Zoran Kuntics: Jó mérkőzést játszottunk, egyenlítés után megvolt a lehetőségünk a győzelemre, de egy hiba vereséget okozott.

Ez volt tehát a BSE percek Legközelebb két hét múlva jelentkezünk a bajnoki szünet miatt.

Összeállította: Kovács Zsolt