Chat

BSE percek
BSE percek : BSE percek 3. szám

BSE percek 3. szám

Benne: Minden amit a Püspökladány elleni meccsről tudni érdemes, megint jelentkezünk bemutatjuk című rovatunkal, olvashatnak a gyarmati utánpótlásról amit nem mi írtunk, sőt még egy kis kölcsönlesre is elugrunk.

3. szám: 2009. 08. 31..:

Meccs az újonc ellen:

Nagy Tibor meccs előtti véleménye: Nem könnyű helyzetünket tovább nehezíti, hogy 4-5 kezdő játékosunk is sérült, tehát még a keretet összerakni is kihívás. A Püspökladány jól rajtolt, ami nem lehet véletlen, ugyanis jó labdarúgók alkotják. Küzdelmes jó színvonalú mérkőzés áll előttünk, de hazai pályán mindenképpen nyerni szeretnénk.

Labdarúgás NB III. Gyatra helyzetkihasználás következménye a vereség!

Balassagyarmati Városi SE – Püspökladányi LE 0-1 (0-0) Balassagyarmat, Nagyligeti stadion 115 néző, Vezette: Ducsai J., (Szarvas L., Gyetvai P., )

Balassagyarmat: Földi,- Balga (Murányi 88. p.), Gaál, Duba, Szenográdi, - Schuchmann (Nagy Á.76. p.), Székesi,- Széles, Mohácsi, Zolnyánszki,- Bánáti (Gyimesi 65. p.) Edző: Nagy Tibor

Püspökladány: Szalánczi,- Karacs Nagy T. 46.p.), Varga, Fülöp, Domokos, - Horváth, Szabó M.(Kálmán 88. p.),-Kanál, Bácsi, Fegyverneki,- Czibi ( Szabó P.88. p.) Edző: Szabó László

Gólszerző: Czibi 54. perc, Sárga lap: Schuchmann, Szenográdi, illetve Varga, Domokos, Bácsi, Jók: Balga, Székesi, Gaál, Duba, illetve Szalánczi, Fülöp, Varga, Bácsi,

13. perc: Mohácsi labdájával Bánáti került bal oldalt a védők mögé, tíz méteres ballábas lövését Szalánczi a bal sarokból az oldalvonalon túlra ütötte, a bedobást Schuchmann végezte el, az érkező Szenográdi nyolc méterről hajszállal a kapu fölé fejelt.

30. perc: Szép hazai akció végén Bánáti balról, az alapvonalról középre lőtte a labdát, melyre érkezett Széles és ajtó- ablak helyzetben nyolc méterről ballal a kapu fölé durrantott.

40. perc: a vendégcsapat tesztelte a hazai kapuvédőt, de Fegyverneki 18 méteres lövését Földi magabiztosan hárította.

54. perc: Labdavesztés középpályán a hazaiak részéről, egy előrevágott labda, mely a büntetőterületen belül Czibi hátáról saját maga elé pattant, és a meglepett védők között a ladányi csatár jobbal tíz méterről kilőtte a jobb sarkot lövése a kapufáról vágódott a gólvonal mögé                                                                                                                          0-1

57. perc: Mohácsi végzett el szögletrúgást balról a labdára remekül érkezett Gaál, és senkitől sem zavartatva ajtó-ablak helyzetből nyolc méterről a bal alsó sarok mellé fejelte a labdát.

69. perc: Czibi csinált, két cselt, a hazai tizenhatos előtt majd balról, 16 méterről jobbal nagy lövést eresztett meg de Földi a bal sarokból nagy vetődéssel kitornászta a labdát.

87. perc: Gyimesi cselezte ki szinte a teljes vendégvédelmet, de amikor már csak a kapussal állt szemben hat méterről, jobbról leadott lövésével a vendég kapu védőjét találta telibe.

88. perc: Széles balról 14 méterről hatalmas lövést küldött kapura, Szalánczi újabb remeklést mutatott  be, majd másodjára Zolnyánszki próbálkozását is mentette.

90.+ 4. perc: Mohácsi jobb oldali szabadrúgását Gyimesi a tizenhatos vonalán megcsúsztatta, a hosszú bal oldalon, érkezett Szenográdi és ballal tizennégy méterről hatalmas lövést küldött a hosszú bal alsó sarokba, de a szabályosnak tűnő gólt a partjelző beintésére a játékvezető nem adta meg.

A hűvösre fordult időben nagy lendülettel kezdtek a csapatok, feltűnt hogy mindkét együttes ugyanazt a játékrendszert alkalmazza. A vendégek rengetek futással, próbálták irányítani a játékot, de a szervezetten játszó hazaiak jól zártak, és bár veszélyesnek mutatkoztak az akciók mindkét oldalon igazán gólveszélyes lehetőség már ebben a játékrészben is a Balassagyarmat előtt adódott, és ahogy az első fordulóban maradt ki ezúttal is. A folytatásban annyit változott a játék képe, hogy a hazaiak veszélyesebbek voltak a gólt mégis a mozgékonyabbnak tűnő vendégcsapat szerezte, melyre azt szokták mondani, hogy szinte a semmiből. Mohácsiék a gól után óriási erőfeszítéseket tettek az egyenlítésért, de hiába adódott a fent leírt lehetőségeknél is több veszélyes akció a befejező mozdulatokba, ahogy az már megszokott a nagyligeti pályán rendre hiba csúszott, és az öt perces hosszabbítás negyedik percében hiába került a Püspökladányi kapuba a labda a három pontnak ismét a vendégcsapat örülhetett.

Nagy Tibor: A labdarúgás alapszabálya, hogy sok kihagyott helyzet megbosszulja magát. A második félidőben kimondottan jól játszottunk, viszont a mérkőzésen négy-öt száz százalékos helyzetet kihagytunk.

Szabó László: Egy roppant agresszív, harcos hazai csapat ellen szerencsés körülmények között sikerült a győzelmet megszereznünk. Fortuna a mai napon ladányi mezben játszott.

Kanyó Ferenc

Mivel két új játékost is igazoltunk a héten, természetesen nem maradhat el a bemutatjuk című rovatunk.

Székesi Ádám:

A 1987. 01. 20.-án született jobb lábas középpályás a Vasasban nevelkedett és onnan került 2006-ban a Felcsúti akadémiára. Ott sokat játszott, ám 2009 tavaszán mégis Vácra igazolt. Jól tette, hiszen ott ritkaszámba ment, ha nem kezdett.  Több jó mérkőzést játszott, pl. a Baktalórántháza ellen. Az érkezése mindenképpen pozitívum, ezt az első bajnokin is bizonyította, főleg az 1. félidőben, ahol úgy játszott, ahogy az a nagy könyvben megvan írva. Murányi Tamásról sajnos nincs elegendő információnk.

A Nógrádi Hírlap 2006-ban készített egy Bemutatjuk Nógrád megye városi utánpótlás-nevelési bázisainkat (Balassagyarmat) című cikket, amit most mi is közzéteszünk honlapunkon.

– Mióta működik a Dózsa György Általános Iskola labdarúgó-utánpótlásnevelő bázisa és és kik alapították? – kérdeztük elsőként Taskó András alközpontvezetőt, Balassagyarmat U15-ös korosztályának az edzőjét.

– Balassagyarmat és környékének egyik legeredményesebb labdarúgó-utánpótlásnevelő bázisa a Dózsa György általános iskola. Az 1970-es megnyitása óta a pedagógiai programokban és a testnevelés tanításban kiemelt helyet foglalt el a labdarúgás oktatása. Az iskola első testnevelője, Urbán Árpád volt az, aki megteremtette a lehetőségét a sportág magas szintű oktatásának és az ő szellemisége a mai napig érezhető a munkánkban. Napjainkra az igazi fellendülést és a munka kisrégiós kiterjesztési lehetőségét az OTP-Mol Bozsik program hozta meg.

– Melyek az elmúlt időszak kiemelkedő eredményei?

– A Dózsa iskolának az eltelt idő alatt kétszer sikerült országos bajnokságban első lenni a labdarúgásban. Az elsőt 1976-ban még Urbán Árpád irányításával nyerték és Deák Sándor volt az, aki a legtöbbre vitte az akkori csapatból, ifjúsági Európa-bajnok lett 1984-ben. A második bajnokságot 1990-ben nyerte az iskola Pap László edző irányításával. Az iskola korosztályos labdarúgó országos válogatottjai hosszú névsort alkotnak, így Tóth Gábor, Fábri János, Babcsán József, Deák Sándor, ifj. Tresó József (Taskó András – a szerk.) is felhúzhatta a címeres mezt. Az NB I-ben is szerepelt Szilágyi László és Rob Kornél. Az igazi értékünk viszont, hogy a sok ezer, iskolánkban nevelkedett labdarúgónknak már a gyerekeik is itt szívják magukba a labdarúgás tudományát, légkörét.

– Hány csapat működik és kik az edzők?

– Nyolc labdarúgócsoport működik, de az iskolai Dózsa Diáksport Egyesülethez tartozik még az U17 és U19 évesek csapata is. Az U7-nél Gaál Péter, az U9-nél Szalánszki Róbert, az U11-nél Mohácsi László, az U13-nál Cserni István, az U15-nél Bérczi József és jómagam az edző. Leánycsapatainknál az U7 és 9-et Klebniczkiné Pásztor Mária, az U11-et Hugyecz Ist-vánné, míg az iskolai együttesünket Pap László edzi. Az alközpontunkban a vezető Dózsa DSE mellett kiemelkedő hozzáállással és eredménnyel dolgozik még a Romhány SE, Turi István, az Érsekvadkert, Schuch-mann Attila és a Szent Imre DSK, Csábi Szilárd vezetésével. A helyi lehetőségeknek megfelelően Szügyben Szalai István, Ipolyszögön Szalánszki Róbert, a balassagyarmati Kiss Árpád VDSK-ban Cserni István, Csitáron Gaál Péter, Patakon Adame András irányítja a tehetséges labdarúgók képzését.

– A jövő tervei?

– Reméljük óriási lökést ad majd a labdarúgó-utánpótlásunknak a nagyméretű műfüves pálya átadása. Szintén fejlődést remélünk egy generációs edzői team váltás megvalósításától. Nagyon sok a fiatal, tenni akaró kolléga, akiket érdemes segíteni. Az új városi labdarúgó-egyesület fiatal vezetése, Lenkey Gábor és barátai, Mohá- csi László, Schuchmann Attila egy új mentalitású labdarúgóképzést tervez el, amely a fiatalos lendülettel nagyon kecsegtető. Remélhetőleg a már eddig is nagyon sokat megélt és sokat tevő régi edző kollégák – Jelen István, Szalai István (Taskó András – a szerk.) – együttes munkájából megvalósul a célunk, miszerint legyen egy közönséget kiszolgálni képes, saját nevelésű labdarúgókból álló csapatunk, akikből a legtehetségesebbek legyenek képesek helytállni a labdarúgópiacon is.

– Mi a véleményed a megye labdarúgó-utánpótlás helyzetéről?

– A megyénkbe és így a balassagyarmati alközpontba is az Bozsik-program beindítása óta, Simon Attila megyei instruktor és a megyei LASZ vezetése segítségével soha nem látott pénzek, millió forintok kerültek az egyesületekhez edzői bérek, utazási költségek, felszerelések, labdák, szervezett továbbképzési programok formájában. Ezeknek a támogatásoknak lassan beérik a gyümölcsük és megjelennek a „színen” az első bozsikos programban képzett labdarúgók. Az biztos, hogy még nagyon sok új pályát kell építeni az uniós életformáknak megfelelően, mert a rétre már nem mennek focizni a gyerekek.

Örömteli és egyben sajnálatos is, hogy a legtehetségesebb gyerekeinket nem tudjuk megtartani, fiatalon elkelnek a játékospiacon. Nagy szükség lenne a megyében két helyen központi labdarúgó-képzési centrum működtetésére, kiemelt figyelemmel kisérésére, központi program és támogatás megteremtésével. Mi bízunk a munkánkban, tudjuk, hogy a gyerekeink szülei is egészséges, fizikailag és mentálisan életerős felnőtteket szeretnének látni utódjaikból. Ebben a labdarúgás, a világ egyik legcsodálatosabb játéka fantasztikus eszköz, „csak” tudni kell vele élni!

Kölcsönlesen:

Kicsit körülnéztünk, hogy állnak kölcsönadott játékosaink.

Kezdjük is mindjárt László Lóránddal a felsorolást. Szécsényben is 4-es mezt kapott. Az első mérkőzésen a Palotás SE ellen magabiztos 2:0-ás győzelmet arattak. Kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, gólt nem szerzett, viszont kapott egy sárga lapot a 90. percben. Második meccsén is kezdő volt, nagyot megint nem alkotott a Nagybátony elleni 0:0 alkalmával.

Lovász Balázs Rimócra került, s ő is rögtön alapember lett. Új csapatában 9-sben játszik. Első bajnokiján kezdőként nem sokat tett hozzá a meccshez. Cserni Balázs csapattársa pedig csereként lépett pályára a szünetben azon a bizonyos Bercel elleni 2:0-s győztes bajnokin. A 86. percben kapott egy sárga lapot. A 2. fordulóban szintén csak Lovász volt kezdő, Cseri ismét egy félidőt kapott, viszont ő szerezte csapata egyetlen gólját a 87. percben.

Ez volt tehát a BSE percek 3. száma, gondolom a vereség miatt végig szomorúak voltak, amikor elolvasták. A 4. szám szeptember 14.-étől lesz olvasható.

Összeállította: Kovács Zsolt