Chat

BSE percek
BSE percek : BSE percek 2. szám

BSE percek 2. szám

Ezúttal Gaál Dénessel a BSE gazdasági vezetőjével beszélgettünk, majd összefoglalót találnak a RAFC meccsről, utána pedig bemutatjuk a nemrég alakult Ultra Bat BSE-t.

2. szám: 2009. 8. 24.:

Gaál Dénessel a mérkőzés előtt beszélgettünk:

Mutatkozzál be a szurkolóknak! Mióta töltesz be vezető szerepet az egyesület életében?

Gaál Dénes 38 éves, tervezőmérnök vagyok a saját vállalkozásomban. Nős vagyok és van egy kislányom. Bátran kijelenthetem, hogy az elmúlt 30 évben a legtöbb gyarmati focimeccsen ott voltam édesapámmal illetve nagybátyámmal szurkolóként. 2005 év elején keresett meg Lenkey Gábor – aki a városi önkormányzattal egyeztetve megkapta az egyesület marsallbotját – hogy Varsi Attila barátommal együtt segítsünk neki, lépjünk be a BSE vezetésébe

Neked pontosan mi a feladatod a csapaton belül?

Jól fogalmaztál, itt a feladaton van a hangsúly és nem az elnökségben betöltött tisztségen. Papíron kezdetben titkár, majd az idén alakult Bodonyi Béla vezette elnökségben gazdasági vezető vagyok. De a feladat ugyan az: megteremteni a feltételeket a biztos NB-III –as szerepléshez. Kezdetben szedtem a jegyet a meccseken, hordtam és hordom ma is a vizet a szó szoros és átvitt értelmében is. Én intézem a nevezési, versenyengedélyeztetési ügyeket, végzem a csapat adminisztratív dolgait. Próbálok a játékosoknak mindenben segíteni.

A kupában nagy fegyvertény volt legyőzni az Újpest 2-t, mennyi esélyt látsz esetleg egy sikeres szereplésre?

Sok függ a sorsolástól. Az szinte biztos, hogy a következő fordulóban már hazai pályán fogunk játszani, valószínűleg magasabb osztályú csapat ellen. Érzik és tudják a fiúk, hogy egy újabb kupasiker sokat segíthet a csapat pozitív megítélésében. Remélem eljutunk abba a körbe, hogy neves, első osztályú csapattal mérkőzhessünk meg a Nagyligeti sportpályán.

És végül hova várod a csapatot az őszi szezon után?

Nehéz kérdés, nagyon kiegyenlített a mezőny! Az elmúlt napokban is sokat dolgozunk a játékoskeret megerősítésében. Ha bejönnek számításaink, akkor az ötödik-nyolcadik hely bármelyikét megszerezhetjük. A jelenlegi kerettel erősen meg kell küzdeni, hogy az első tízben legyünk, ami egyet jelent a biztos bentmaradással!

RAFC-BSE:

Budapest, 120 néző. Játékvezető: Mencsik Asszisztensek: Bozó, Szigetvári

RAFC: Schön, Nemes, Gálosi, Dévényi (Berki 49.p.), Hajdu, Fekete (Kalocsai 46.p.), Andrási, Szekeres (Nagy 76.p.), Hetrovicz, Tihanyi, Sergő. Edző: Balogh Gábor

BSE: Földi – Balga, Schuchmann (Gyimesi 46.p), Gaál, Szenográdi – Duba, Zolnyánszki – Benécs, Mohácsi, Széles – Bánáti. Edző: Nagy Tibor

Gólszerzők: Hetrovicz(11.p.), illetve Szenográdi (14.p.), Bánáti (11-ből 36.p.)

Sárga lap: Fekete (34.p.), Gálosi (50.p.), illetve Szenográdi (89.p.)

Jók: Hetrovicz, Tihanyi, Gálosi illetve Földi (a mezőny legjobbja), Szenográdi, Duba, Mohácsi

1. félidő:

4. perc Mohácsi 22 méterről leadott szabadrúgását az ellenfél kapusa csak kiütni tudta, amiről Szenográdi centiméterekkel maradt le.

6. perc Bánáti kecsegtető pozícióból lőtt a kapu mellé.

11. perc Egy előrevágott labdára Balga és Hertovicz futott versenyt. A hazai csatár kihasználta helyzeti előnyét a tizenhatoson belülre érve laposan a kapu jobb oldalába lőtt 1-0.

14. perc Mohácsi laposan belőtt szögletét Bánáti átlépte. Érkezett Szenográdi és nagyon szép mozdulattal, sarokkal a meglepett kapus mellett a kapu közepébe lőtt 1-1.

25. perc Zolnyánszki szerzett labdát a saját 16 –os előtt, két remek csel után a félpályát átlépve Széles elé tálalt, aki az alapvonal előtt visszagurított a támadást követő Zolnyánszki elé. Tizenhét méterről leadott kapáslövése a kapu fölött centikkel hagyta el a játékteret.

28. perc Hazai bedobás után a mellel lekészített labdát Tihanyi lőtte rá, Földi szépen védett.

32. perc Ismét bedobás után a gyarmati védők tétovázása mellett Tihanyi most a kapufát találta el, a kipattanót Szekeres kapásból a kapura lőtte. Földi bravúrosan hárított!

36. perc Schuchmann buktatásáért megítélt büntetőt Bánáti magabiztosan a kapu bal oldalába vágta 1-2.

38. perc Szenográdi beadása után Benécs az ötösön belül, szorongatott helyzetben estében a kapu fölé lőtt.

45. perc Mohácsi a 16 –os sarkáról végezhetett el szabadrúgást. A sorfal mellett elcsavart labdát a hazaiak kapusa a kapufa tövére tolta.

2. félidő:

47. perc Gyarmati szögletrúgás után Szenográdi hanyatt vetődve ollózó mozdulattal lőtt kapura, de Schön kivédte.

50. perc Mohácsi a szögletet ezúttal a 16 –os elé tálalta Zolnyánszki elé, aki kapásból épphogy a kapu fölé lőtt.

57. perc Széles lépett ki szépen a védők közül, de 12 méterről leadott lövése elakadt a kapusban.

69. perc Tihanyi a vendégkapu előteréből leadott lövését Földi szögletre mentette.

75. perc Benécs keresztlabdájával Bánáti lefutotta védőjét, lövése kevéssel ment mellé.

81. perc A RAFC csapata szépen körbeadogatták a vendégek tizenhatosát. Nagy G. lövése után a hazai szurkolók már gólt kiáltottak, de Földi óriási bravúrral a felső sarokból tolta ki a labdát.

86. perc Bánáti egy magasan előrevágott labdára együtt érkezett őrzőjével, valamint a kapujából feleslegesen kifutó kapussal. A légi csatát megnyerve bevezette a labdát a 16 –oson belülre. Az üres kapu felé gyengére sikerült lövése után a mögüle visszafutó Schön még a gólvonal előtt kivágta a labdát.

Balogh Tibor: Jó iramú mérkőzésen saját hibáinkból vertük meg magunkat. Sajnos hiába játszottunk jobban a második félidőben, mezőnyfölényünket nem tudtuk gólra váltani.

Nagy Tibor: Tizenhárom napon belül a negyedik tétmeccset játsszuk 12 játékossal, mára teljesen elfáradtunk. Gratulálok a fiúknak!

Lejátszottuk tehát 2. mérkőzésünket is a bajnokságban, a helyzetkihasználás most sem volt az igazi, de a lényeg hogy nyertünk. Most pedig következzen az UBB-t bemutató rovatunk:

Az ULTRA BAT BSE egy 2009-ben civil kezdeményezésből indult ultracsoport, amolyan B-közép persze jóval kisebb mértékben, de a szervezők remélik, hogy minél több ember csatlakozik a játékosokat buzdító csoporthoz. Oldaluk a WWW.ULTRABATBSE.MLAP.HU. Minden hazai találkozón a HAJRÁ BSE feliratot a kerítésre feszítve illetve több zászlót és feliratokat lengetve szórakoztatják magukat illetve remélhetőleg a többi mérkőzésre kilátogató nézőt. Később szeretnének idegenbeli utazásokat is szervezni és ott is szurkolni, de ez még a jövő zenéje. A csoport mentalitása ultra, de igazából csak szórakozásnak tekinthető az egész. A szervezők remélik, hogy mind a játékosoknak mind a vezetőknek mind a nézőknek tetszik ez az ötlet. Az első meccsen még nem teljes létszámban 6-an szurkoltak az eredetileg vendég szektorban, ám mivel manapság már nem diósgyőri vagy kispesti ultrák járnak ide nincs elkülönítve a két tábor. Az 1 hét múlva esedékes hazai meccsen már több zászlóval és transzparens-el készülnek, de a legfontosabb szerintük, hogy a csoportban lévők száma emelkedjen. Sok dicséretet kaptak a meccs után, amitől még jobban megjött a kedvük ehhez a jó dologhoz. A szervezet alapítóját és vezérét is megkérdeztük:

Vígh Kristóf:

Honnan jött ez az ötlet, hogy Balassagyarmaton ultra kell?

- Nagy Újpest szurkoló vagyok, szeretem az Ultra Viola Bulldogs-ot, de sajnos nem sok meccsre tudok elmenni, ezért gondoltam, hogy itt alapítok egy ultracsoportot.

És csak úgy magadtól sikerült?

- Nem, az elindulásban segített három barátom, akikkel a Tura elleni meccsen szurkoltunk először. Utána kezdtem el gyártani a zászlót és a transzparenst. Az iskolában a tanár-diák meccsen avattuk fel, majd beszerveztünk több embert.

A név mit takar?

- Igazából semmit csak fantázianév.

Több ember nem akar jönni?

Sajnos nem, mert senki sem szereti annyira a csapatot, hogy ne csak szidni tudja szegény játékosokat, a Putnok ellen például Széles is magasabb osztályba való futómennyiséget produkált és viszonylag kevés hiba százalékkal játszott mégis csak szidták. Mi viszont biztatjuk őket, hiszen ha akarnak akkor nagyon tudnak focizni.

Hogy választották ki ezt a helyet? Hiszen pont a vendégszektorból szurkoltok a hazaiaknak.

Igazából csak azért, mert nem akarunk a szidalmazók társaságában szurkolni egy szerethető csapatnak.