Chat

BSE percek
BSE percek : BSE percek 1. szám

BSE percek 1. szám

A mai első szám központjában természetesen a PVSE elleni meccs áll, de bemutatjuk a két új igazolást és interjút olvashatnak Nagy Tibor edzővel.

1. szám: 2009. 8. 17.

BSE-Putnok meccs előtt néhány szurkolótól kérdeztünk, hogy mit vár:

Kárdási János: A BSE hozza ki magából a legtöbbet és nyerniük kell, mert remek csapatunk van. Csak a BSE !!

Kovács Ákos: Remélhetőleg jó játékot és természetesen hazai sikert.

A meccs:

16. perc: Mohácsi remek passza után Benécs lőtt jócskán fölé.

20. perc: Putnoki támadás végén a 16-oson álló Monyókhoz került a labda, és mivel nem támadta senki, ballal 16 méterről lőtt és meglepetésre a nem túl erős lövés a bal alsó sarokban landolt. 0:1

30. perc: Szenográdit állítják meg lesen, pedig nagy helyzet lett volna.......

36. perc: Mohácsi tette át Benécsnek a labdát, aki keresztbe lőtt, de Széles előtt elgurult a játékszer. Ez volt az eddigi legnagyobb helyzetünk.

38. perc: Egy vendég szöglet után Geregai kiejtette a labdát amit Gaál Balázs nagy nehezen tudott csak kivágni.

40. perc: Már 0:2. Gál elé került a labda, aki 22 méterről nem teketóriázott, hanem kilőtte a jobb felsőt.

43. perc: Ezúttal Széles labdája ment el Benécs előtt.

A szünetben Bánátit Gyimesi váltotta.

49. perc: Szenográdi lőtt rá egy szabadrúgást 30 méterről, a PVSE kapusa vetődéssel hárított.

52. perc: Gyönyörűen felépített putnoki támadás után pár centivel gurult mellé a labda.

56. perc: Széles vitte végig a labdát a bal oldalon majd a kapusba bombázott. A szöglet után kisebb vendég kapu előtti kavarodás alakult ki, miután végül valahogy kikerült a labda az alapvonalon túlra. Ezután Benécs kapott sárgát.

58. perc: Egy beadás után három gyarmati érkezett a kapu előterébe, végül Mohácsi pofozta be. 1:2 Visszajöttek a remények, az UBB is belelkesült.

59. perc: A borsodi csatár 20 méterről ráemelte a labdát, Geregai óriási bravúrral mentett.

66. perc: Széles nagy helyzetben durrantott mellé, pedig passzolhatott is volna....

67. perc: Szenográdi kap sárga lapot.

74. perc: Újra csapatkapitányunk szólózott, a kapus üggyel-bajjal menteni tudott.

85. perc: Az eltelt 10 perc alatt több kisebb lehetőséget hagytunk ki, és Duba Balázs kapott egy sárga kártyát.

87. perc: Óriási kapu előtti kavarodás után több játékosunk is gólt szerezhetett volna, de kimaradt a lehetőség.

90. perc: 3 percet hosszabbít a játékvezető.

Vége sajnos több helyzetből sem tudtuk megnyerni a mérkőzést. Jövőhét szombaton a RAFC vendége lesz a BSE.

A cikk elején megszólaltak a meccs után is nyilatkoztak honlapunknak:

Kovács Ákos: Szerintem jó iramú mérkőzés volt sok gyarmati helyzettel, hát a helyzeteket viszont be kell lőni, sajnos nem tudtunk fordítani.

Kárdási János: Szerintem nagyon jó volt sőt a második félidő labda birtoklás 70- 30 az első egyértelmű az övéké nem tagadom de a 2-2 az jogos lett volna a spori egy szemét láda volt ellenünk fújt !!! De nem baj szép volt fiuk ha bíró velünk lett volna akkor nyerünk de mivel övéké egyel mentek !!!

Nagy Tibor is értékelt:  - Adtunk egy félidőnyi előnyt a Putnoknak. A második félidőben viszont megfordíthattuk volna a mérkőzés eredményét, de ekkor viszont kihagytuk a helyzeteket.

Na jó nyugodjunk le egy kicsit, ez csak egy meccs a sok közül. Most bemutatjuk Bánáti Gergőt.

Sokan a fejükhöz kaphatnak, hogy elment a mágikus 9-es Langó Laci, aki sorra nyerte nekünk a meccseket. Nos helyette jött szintén Vácról egy fiatalember, Bánáti Gergő aki Vácon minden utánpótlás csapatban meghatározó játékos volt, a felnőtt csapatban viszont csak elvétve kapott lehetőséget. El is adták az Újbudának. Itt viszont jól játszott és a Vác úgy döntött megveszi. Bánhatták, hogy nem csak kölcsönadták… A váciak viszont megint túl adtak rajta, úgy látszik, nem tanulnak saját hibáikból. De ez nekünk csak jó hiszen szerződés köti hozzánk és nem kell attól rettegnünk, hogy mikor rendeli vissza a Vác. Játszott még a Pest megyei válogatott-Szabadka meccsen 2006. áprilisában, méghozzá nem is akárhogy: 10-es mezben csapatkapitányként játszotta végig a találkozót, sőt még egy gólt is szerzett a végül 3:2-es Pest megyei válogatott diadallal végződött meccsen. A Putnok elleni teljesítménye értékelhetetlen volt, reméljük jobb lesz a folytatás és tényleg ő lesz az új Langó.

Másik új (sztár)igazolásunk Udvari Tamás:

Születési idő: 1980. 05. 13., Poszt: hátvéd, Láb: jobb, Magasság: 183 cm, Testsúly: 78 kg, NB1-es mérkőzés/gól: 12/0, Válogatott mérkőzés/gól: 0/0 Első komoly csapata a Vác volt a 2005/2006-os szezonban 26 mérkőzésen játszott, mindahányszor kezdőként, gólt viszont nem szerzett. Csak úgy, mint a következő szezonban sem ezúttal az nb1-ben 12 mérkőzésen. A 2007/08-as szezont is Vácon kezdte, ám félévkor átigazolt a kiesés elől menekülő Mezőkövesdhez összesen 19 meccs erejéig volt a pályán (Vác: 6, Mezőkövesd: 13) Tavaly a Kaposvölgyében játszott 19 alkalommal játszhatott.

Mint ahogy arról már korábban beszámoltuk a Vasas B-t kapta csapatunk a Magyar kupa második fordulójában. A mérkőzés 2009. 8. 20.-án csütörtökön 11:00-kor lesz. Előreláthatóan a Fáy utcai centerpályán (Illovszky Rudolf Stadion) kerül lebonyolításra.

Interjú az 1994-es váci bajnokcsapat meghatározó játékosával, a Dunaújváros sikeredzőjével, a 17-szeres magyar válogatott Nagy Tiborral:

– A felkészülést július 7-én kezdte el a csapat. Miként értékeled a közös munkát, mennyiben sikerült megvalósítanod az általad elképzelteket?
– Úgy érzem, elvégeztük azt, amit elterveztem. Még taktikailag kell rendeznem a sorokat, de remélem, hogy jó rajtot fogunk venni. Sajnos voltak hátráltató tényezők. Vannak, akik sérülésből épültek fel – Udvari Tamás és Nagy Ákos – akiknek a játéka fontos lenne számunkra, de ők egyáltalán nem edzettek, vagy nem tudtak teljes értékű munkát végezni. Remélem rövid idő alatt pótolják lemaradásukat. Mindezek ellenére hiszem, hogy nem lesznek problémáink.

Az eddigi edzőmérkőzésekről milyen tapasztalataid vannak?
– Nagyon kétarcú a csapat, mert a második ligás Vecsés (0–2) és Újpest U19 (5–1) ellen kimondottan jól játszottunk, viszont voltak nagyon gyenge mérkőzéseink (Nagykürtös 0–6), de ezt a próbajátékosok számlájára írom inkább, mert akkor esett vissza a játékunk, amikor közülük négyen-öten a pályán voltak. Azt látni, hogy támadójátékban még fejlődnünk kell. Másfajta támadójátékosok érkeztek a csapathoz, mint Langó László volt, ezért a középpályásoknak még nagyobb részt kell vállalniuk a támadásokban. – A héten mit lehet még pótolni? – Már az ötödik héten is, de az első bajnokink előtti héten is elsősorban a taktikai elemek csiszolására helyezem a hangsúlyt, és a támadásvezetések begyakorlása a csapat utolsó két anyaga.
– Jelentős változásokon ment át a keret.
– Igen. Schuchmann Attilával és Udvari Tamással biztos, hogy erősebbek leszünk. Továbbá bízom abban, ha Gyimesi Gábor, Bánáti Gergő és Smiknya Lajos fizikálisan utolérik magukat, akkor ők is a csapat erősségei lesznek. Távozott tavaszi keretünkből különböző okok miatt Földvári Ákos, Fábri Tamás, Vidra Róbert, Langó László, László Lóránt, Lovász Balázs és Cserni Balázs.
– Elképzeléseid szerint sikerültek az új igazolások?
– Nem egészen, mert szerettünk volna még egy támadó szellemű középpályást igazolni, és jó lett volna megtartani Langó Lacit, ami nem sikerült, annak ellenére, hogy Bodonyi Béla elnök minden követ megmozgatott ennek érdekében, de a kölcsönadó egyesülete, a Vác visszarendelte. Viszont elnökünk nagyon sokat segített abban, hogy leigazolhattuk Udvari Tamást és Schuchmann Attila vissza tudott kerülni a csapathoz. Elnökünk garancia arra, hogy augusztus 31-ig, még egy-két játékos tud majd érkezni csapatunkhoz, akik erősítések lehetnek.
– Hol vannak a balassagyarmati fiatalok?
– Én már tavasszal is szerettem volna, hogy a balassagyarmati utánpótlás a régi fényében ragyogna. Felajánlottam, hogy négy-öt fiatal a felnőttcsapattal edzhet, de kérésem és felajánlásom süket fülekre talált. És az is, hogy edzéseket is tartok a fiataloknak, Bízom abban, hogy amíg Balassagyarmaton vagyunk, sikerül az utánpótlást is felhozni arra a szintre, amelyet jogosan vár el a város. Most nyáron is megpróbáltam a helyi fiatalokat felkarolni, a felnőttkeretbe kerülésre az esélyt megadni. Egy-két edzésen volt három-négy fiatal, de két hét alatt elkoptak a csapat mellől. Nem tudom mi ennek az oka. Bízom benne, a városban van olyan személy, aki tudja. Bodonyi Béla elnökkel beszéltünk arról, sokkal jobb lenne saját játékosokkal feltölteni a felnőttkeretet, mert ez nemcsak a csapat, hanem a város érdeke is lenne.
– Mit vársz a csapattól ősszel, helyezésben és pontokban?
– Tizennyolc-húsz pontot várok az őszi szezonban. Ez lesz a minimális elvárás. Képesnek tartom a csapatot arra, hogy az első hat helyezett között legyünk. Ehhez nagyon fontos az első három-négy mérkőzés, ezekből a lehetséges maximumot kell kihoznunk.

Összeállította: Kovács Zsolt