Hírek : Gólszerzés ellen beoltva tavasszal!

Gólszerzés ellen beoltva tavasszal!

2011.05.22. 18:14

Balassagyarmati VSE – Ózdi FC 0-1 (0-0)

Balassagyarmat, Nagyligeti pálya 150 néző, Vezette: Kömpf Gy., (Antal Sz., Vámos T.)

Balassagyarmati VSE: Földi L.,- Czibulya(Cseman 77.p.), Gaál, Kovács, Zolnyánszki, Optz, Weigerding, Mohácsi, Benécs, Langó, Simon(Vereczki 69.p), Játékos edző: Mohácsi László

Ózdi FC.: Jakab N.,- TankóBíró 30.p.), Bakos, Tóth K., Csák, Füleki, Ruszó, Balogh, Sóskúti(Kertész 46.p.), Oltyán(Danyi 81.p.), Al-Mohamed, Edző: Zimmermann Tamás

Gólszerző: Al-Mohamed,

Sárga lap: Kovács, Zolnyánszki, Opitz, illetve Balogh, Tóth K., Oltyán, Ruszó, Kertész,

Jók: Weigerding, Gaál, Zolnyánszki, Opitz, illetve az egész csapat

17. perc: Az első hazai gólhelyzet, de Jakab a vendégek kapusa mutatta be első bravúrját, amikor Langó 16 méteres lövését ütötte szögletre.

23. perc: Simon balról cselezett befelé majd jobbal a hosszú jobb oldali pipánál találta el a keresztlécet melyről a labda a gólvonalra majd kifelé pattant.

42. perc: Benécs bal oldali szögletét az érkező Langó hat méterről fejelte de Jakab óriási bravúrral a léc alól ütötte szögletre a labdát.

57. perc: Hazai szögletet követően a kifejelt labdát Simon kapásból lőtte 16 méterről a bal sarokra, a gólba tartó labda egy védő lábáról a mezőnybe pattant Kertészhez, aki a kontrát követően üggyel, bajjal Oltyánt játszotta meg, utóbbi jobbról vezette a kapu elé középre passzolt és Al-Mohamed öt méterről, középről a kapu közepébe helyezett                        0-1

69. perc: Mohácsi 18 méteres szabadrúgását Jakab ritkán látható bravúrral tolta szögletre a jobb felső sarokból

72. perc: Opitz indítását középen Zolnyánszki úgy vette át a védők között, hogy a kapus mellett is elvitte a labdát, majd nyolc méterről jobbal az üres kapu fölé helyezett.

78. perc: Most Vereczki előtt nyílt gólszerzési lehetőség, mellel levette a labdát majd jobbal 14 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

83. perc: Langó 14 méteres lövését Jakab a bal sarokból ütötte ki, érkezett Zolnyánszki és 12 méterről ballal a felső sarok mellé helyezett.

A nagy melegben támadólag lépett fel a hazai csapat, rövid passzos kombinatív játékkal vagy felváltva hosszú indításokkal kombináltak és már a mérkőzés elején vezetést szerezhettek volna, de úgy tűnik a csapat egész tavasza erről szól, hogy gólszerzés ellen be vannak oltva a fiúk. Mindazon tények ellenére, hogy a szombati napon is, már az első játékrészben három igazi gólhelyzet és több kecsegtető támadás utáni lehetőség adódott Benécsék előtt, de Jakab kapus megálljt parancsolt a hazai próbálkozásoknak. Az első játékrész alapján úgy tűnt nem lehet gond a három pont begyűjtésével, de az Ózd egyetlen veszélyes próbálkozását követően egyetlen gólhelyzetét magabiztosan értékesítette. A másik oldalon egymást követően maradtak ki a gólhelyzetek jellemzően még az üres kapuba sem sikerült betalálni. Egymás után Zolnyánszki, Vereczki kétszer, Langó majd ismét Zolnyánszki nem tudott élni a gólszerzési lehetőséggel. Az ózd egy olyan meccsen szerzett három pontot, amikor a hazai lehetőségek harmadának a kihasználásával is több gólos vereséggel kellett volna az öltözőbe vonulniuk. A futball már csak ilyen az egyiknek sikerül a másiknak nem, pedig ma minden adott volt a három ponthoz, rendkívül korrekt, határozott, nagyvonalú játékvezetés, nyolc gólszerzési lehetőség, de a végén szomorú hazai játékosok, akik közül többen a könnyeikkel küszködtek, de egyesek sírtak is a lefújást követően.

Mohácsi László: A mérkőzés hűen tükrözte egész félévünket, kapufák, üres kapus gólhelyzetek tömkelege és mégis az Ózd nyert. Ezzel egy korszak lezárult Balassagyarmaton.

Zimmermann Tamás: Átéreztük a mérkőzés súlyát, büszke vagyok a fiúkra.