Chat

BSE percek
BSE percek : BSE percek 19. szám

BSE percek 19. szám

A mai számban különböző összeollózott cikkeket találhatnak. Olvashatnak a Dunakeszi és Putnok elleni mérkőzésekről, illetve Csitári Gergely arccsonttöréséről, akinek ezúton is jobbulást kívánunk!

BSE percek 19. szám– 2010. április 19.

Mérkőzés:

Labdarúgás NBIII. Kapott gól nélküli győzelem idegenben!

Dunakeszi VSE – Balassagyarmati Városi SE 0-2 (0-2) Dunakeszi, 110 néző, Vezette: Sugetvári Zs., (Tyukodi J., Harnos)

Dunakeszi: Babarczi,- Csitári (Máthé 63. p.), Vági, Gyetván A., Szabó, (Kiss Á. 46. p.,), Szikora, Dizmatsek, Kiss R., Mikesi, Madar T., Lőrincz, Edző: Zoran Kuntics

Balassagyarmat: Geregai,- Varga, Gaál, Udvari, Zolnyánszki, Balga, Duba (Benécs 73. p.), Mohácsi, Széles (Fekete 63. p.), Langó (Nagy Á. 46. p.), Aranyos, Edző: Nagy Tibor

Gólszerzők: Langó 8. p., Aranyos 18. p., Sárga lap: Mohácsi 90. p., Jók: Madar T., Dizmatsek, Kiss Á., illetve Az egész csapat,

5. perc: Aranyos kapott remek indítást Mohácsitól, már csak a kapussal állt szemben, de jobbal tíz méterről az eléje vetődő Babarczit találta el.

8. perc: Varga szerzett labdát a jobb oldalon, majd Langó három védő kicselezése után jobbról, 14 méterről ballal a hosszú felső sarokba lőtt.                                            0-1

18. perc: Langó indította Aranyost, aki a védők szorításában 12 méterről, középről ballal a kapu közepébe rúgta a labdát.                                                                                  0-2

30. perc: Az egyetlen vendégvédelmi megingást követően Madar T. került gólhelyzetbe, de balról, tíz méterről leadott lövését a kapujából remekül kilépő Geregai az alapvonalon túlra ütötte.

Nagyon jól kezdett a Balassagyarmat, és már az ötödik percben megszerezhette volna a vezetést, de Aranyos kihagyta a kihagyhatatlannak tűnő helyzetét. Ezzel szemben Langó a rá korábban jellemző megoldást követően remek gólt lőve megszerezte a vezetést. A hazaiak nagy erőket mozgattak meg az egyenlítés érdekében, átvették az irányítást, de érezhető volt, hogy ráfizethetnek a kinyílásra. Ez a tizennyolcadik percben be is következett, és kettő gólosra, nőtt az Ipoly partiak előnye. Azért csak ennyire, mert döntő helyzetekben két csatáruk rossz ütemben vagy egyáltalán nem passzolva játszotta meg egymást. Fél óra elteltével egy Geregai bravúr kellett ahhoz, hogy ne szépítsenek a hazaiak. Szünet után védekezőbb hadrendbe szervezte át csapatát Nagy Tibor, nem lemondva a gyors kontrákról. A Dunakeszi nagy akarással támadott, jól játszottak a pálya közepén, de felívelgetéseik nem vezettek eredményre a jól záró vendégvédelemnek köszönhetően. Igazi gólszerzési lehetőséget nem tudtak kialakítani, távoli lövéseiket, kapu elé lőtt labdáikat a vendégek kapusa magabiztosan hárította. A Balassagyarmati támadások legtöbbje akkor akadt el, amikor egy az egyben nem tudták védőiket megverni. A mérkőzés szomorú krónikájához tartozik, hogy a Balassagyarmatiak korábbi játékosát Csitári Gergőt, agyrázkódás és arccsonttörés gyanújával kórházba kellett szállítani, a vendégeknél Langó László, és Duba Balázs szenvedett sérülést, az egyébként sportszerű mérkőzésen.

Zoran Kuntics: Gratulálok a Balassagyarmatnak, megérdemelt győzelmet arattak.

Nagy Tibor: Nagyon fegyelmezetten védekeztünk, és végre a két csatárunk is betalált.

(Kanyó Ferenc)

Mérkőzés:

Putnok-BSE hazai szemmel:

A csapatok a kapott gólokat tekintve is az élmezőnyben foglaltak helyet, ennek megfelelően várható volt, hogy a mérkőzésen kevés gól esik és az összecsapást a mezőnyben folyó küzdelem jellemezi majd. Ez a gól a PVSE számára adatott meg már a 4. percben, ekkor Madarász tört előre a jobb szélen. Beadását a túloldalon érkező Sápi nem tudta egyből kapura küldeni, ezért tovább játszotta Monyóknak. Csatárunk kapu felé kanyarított lövésébe egy vendégvédő beleért, így a labda a tehetetlen Geregai mellett a hosszú sarokba vágódott (1-0).
Az első félidőben a PVSE előnyét Sápi növelhette volna a 29. percben, de a baloldalon védőjéről történő remek lefordulása után tizennégy méterről a bal kapufa mellé lőtt.
A második félidő eleje ismét putnoki helyzetet eredményezett. Az 50.percben Demetert buktatták a baloldalon. A szabadrúgást a sértett végezte el a tizenhatos sarkától néhány centiméterre, de a jobb felső sarokba tartó lövésénél csak a labdát bravúrral védő Geregai kötött ki a hálóban.
A vendégcsapat mindent megtett az egyenlítés érdekében, de igazán gólveszélyes helyzetet nem tudott kialakítani a putnoki kapu előtt. Jellemzően szabadrúgásból adódó, kapu elé ívelt próbálkozásaik sorra meghiúsultak.
Monyók Péter 16. góljával fölzárkózott Hamar Ádám (Jász Sport) mögé a góllövő listán, a csapat pedig újra a Mátra csoport élére került.

(forrás: pvse.gportal.hu)

Célkeresztben:

DUNAKESZI VASUTAS: ARCCSONTTÖRÉS. Csitári Gergely emlékezetes meccse

Nem hozott szerencsét Csitári Gergelynek a volt együttese elleni találkozó. Az NB III, Mátra-csoport 19. fordulójának keretében szombat délután a Dunakeszi Vasutas a Balassagyarmatot fogadta, és bár a találkozót a papírformának megfelelően – Aranyos Márk és Langó László góljaival 2–0-ra – a vendégek nyerték, ám történt egy súlyos sérülés nagyjából egy órányi játékot követően. A hazaiak a télen éppen Balassagyarmatról visszatérő védője egy ütközést követően arccsonttörést szenvedett, mi több, úgy tudjuk, hétfőn operálják meg a 23 éves labdarúgót. Csitári korábban megfordult a Vasasban, Újpesten és Fóton is, ám ebben a szezonban már vajmi kevés esély mutatkozik a játékára. A labdarúgónak olvasóink nevében is mielőbbi felépülést kívánunk!

(forrás: fociakobon.hu)