Hírek : Nem érdemelt vereséget a Balassagyarmat!

Nem érdemelt vereséget a Balassagyarmat!

Balassagyarmati Városi SE - Turawell Tura VSK 1-2 (1-0)

Balassagyarmat, 160 néző, Vezette: Ducsai J. (Dudás S., Czeglédi A.)

Balassagyarmati VSE: Földi L.,- Balga, Gaál, Földvári, Zolnyánszki (Vereczki 83.p.), Weigerding, Chikán (Opitz 79. p.), Benécs (Doman 72.p.) László, Szenográdi, Fábri, Edző: Mohácsi László

Turawell –Tura VSK: Nagy G.,- Tóth T. (Tóth A. 57. p.), Sukaj, Mogyoróssy, Szabó, Havasi (Kurilla 67. p.), Papp. Bognár, Less K., Blaubacher (Kaszás 80. p.), Nagy K., Edző: Lilik Pál

Gólszerzők: Fábri 39. p. illeteve Bognár 69. p., Tóth K. 80. p.

Sárga lap: Chikán, Doman, illetve Tóth A. Sukaj,

Jók: Földi L., Weigerding, Szenográdi, Balga, Fábri, illetve Nagy G., Sukaj Zs., Bognár Gy

39. perc: A félpályánál Benécs Balázs visszapasszolt labdáját Balga Bálint egyből a védők mögé emelte. Fábri Tamás a tőle már megszokott módon lefutotta védőit és a kifutó Nagy G. mellett, a kapuba helyezte a labdát.                                                                                   1 - 0

69. perc: Less K. 16 m-ről leadott lövését Földi L. szép vetődéssel kiütötte a jobb sarokból, de a kipattanó labdára Bognár eszmélt a leggyorsabban és az ötös sarkáról a kapus felett emelt a hálóba.                                                                                                           1 – 1

80. perc: A turai csapat jobb oldalról beívelt szabadrúgását követően az elalvó gyarmati védelem hathatós közreműködésével a rövidre érkező Nagy K. fejelte a labdát a kapu jobb felső sarkába.                                                                                                             1 – 2

A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetet tartottak Szojka Ferenc emlékére.
A múlt heti fővárosi mérkőzésen kézfején megsérült (törés) Baranyi Ákos kezén műanyag „gipsszel” szeretett volna játszani, de a játékvezetők nem tudták eldönteni játszhat e az Ipoly partiak csatára. Így szerkezeti változtatást kellet végrehajtani a hazaiak mesterének. Mindkét csapat nyíltsisakos játékkal indította a mérkőzést és az első percektől kezdve győzelemre játszottak. Egy jó színvonalú meccs kerekedett ki az összecsapásból, az első félidőben kevesebb lehetőséggel. Egy mintaszerű hazai kontra támadás után Fábri Tamás magabiztosan értékesítette helyzetét, és így szünetre előnyt szereztek a hazaiak. A második félidőre a Tura magasabb fokozatra kapcsolt, cserékkel is frissítve csapatát. Ennek ellenére egy nullánál a hazaiak előtt adódott a legnagyobb lehetőség, ha úgy tetszik László lábában volt a meccslabda, de Nagy Gábor bizonyította, nem véletlenül tartják jó kapusnak. A vendégcsapat a hazai védelem hathatós közreműködésével megfordította a mérkőzést. Igaz egy - egynél ismét megvolt a hazai ziccer a vezetés megszerzésére. Ezt követően az egyenlítésért küzdő és egyre jobban kinyíló hazaiak ellen a Turának is megvoltak a gólszerzési lehetőségei, melyeknél Földi László is bizonyította jó formáját. Összességében egy változatos színvonalas jó mérkőzésen a Balassagyarmati csapat teljesítményével igazán rászolgált minimum az egy pontra.

Mohácsi László: - Egy jó színvonalú mérkőzést játszottunk a mezőny egyik legjobb csapatával, mely meccsből bármi eredmény kijöhetett volna. Sajnos vereség lett a vége, amit nem érdemeltünk meg.

Lilik Pál: - Nehéz mérkőzés volt ismételten, de a második félidőben mutatott játékunknak köszönhetően sikerült megfordítani az eredményt. Csak gratulálni tudok csapatomnak és további sok sikert, kívánok a gyarmatiaknak.